توجه!!

سوال و جوابها به صورت باز شو هستن برای مشاهده جواب هر سوال باید روی سوال مورد نظر کلیک کنید. تا جواب را ببینید.

ابتدا از وصل بودن آب، برق، گاز به دستگاه اطمینان حاصل کرده سپس با فشردن دکمه eco/confort (شکل دکمه) به مدت 5 ثانیه دستگاه را روشن کنید.

جهت تعیین نوع گرمایش در زمستان و تابستان دکمه reset (شکل دکمه) را به مدت به 2 ثانیه فشار می­دهیم.

حالت تابستانه: در این حالت دستگاه تنها قادر به تامین آب گرم بهداشتی می­باشد و روی صفحه نمایش علامت یک خورشید کوچک نشان داده میشود.

حالت زمستانه: در این حالت دستگاه قادر به تامین آب گرم بهداشتی و آب گرم مدار گرمایش (شوفاژ، فن کوئل، گرمایش از کف و…) می­باشد. در حالت زمستانه آب گرم بهداشتی در اولویت قرار دارد.

این علامت به معنی خالی شدن یا کم شدن فشار آب سیستم گرمایش است. برای رفع این مشکل شیر مشکی یا آبی رنگ زیر دستگاه را باز کنید تا فشار گیج به 1.5 bar برسد سپس شیر را ببندید.

توجه: حتماً از بسته شدن این شیر اطمینان حاصل فرمایید.

جهت هماهنگی بیشتر و یا اعزام تکنسین با مرکز خدمات سراسری کشور با شماره 61056-021 تماس بگیرید.

حالت اقتصادی: در این حالت هر زمان که درخواست برای آبگرم بهداشتی وجود داشته باشد مشعل دستگاه روشن می­شود و بعد از چند لحظه آب گرم می­شود. بعد بستن شیر آبگرم مشعل دستگاه خاموش می­شود.

حالت رفاه: در این حالت همیشه دستگاه آب گرم را در دمای 35 درجه نگه می­دارد. بنابراین هر لحظه که شیر باز می­شود آب گرم در اختیار مصرف کننده قرار می­ گیرد.

در صورتیکه دستگاه از برق جدا شود سیستم ضد گیرپاژ و سیستم ضد یخ زدگی دستگاه از کار می­افتد.

سیستم ضد یخ زدگی: در صورتیکه دمای آب ورودی به پکیج کمتر از 5 درجه سانتیگراد شود سیستم ضد یخ زدگی عمل می­کند و مانع از یخ زدگی لوله­های پکیج می­شود.

سیستم ضد گیرپاژ پمپ: در صورتیکه پمپ دستگاه به مدت 24 ساعت خاموش باشد، جهت جلوگیری از گیرپاژ پمپ این سیستم فعال می­شود و به مدت چند ثانیه پمپ روشن می­شود تا از مشکلات ناشی از گیرپاژ پمپ جلوگیری کند.

سه سال گارانتی با شرط نصب دستگاه توسط تکنسین مجاز شرکت

نصب و راه اندازی دستگاه باید توسط تکنسین مجاز شرکت انجام شود. در صورت نصب و یا راه اندازی دستگاه توسط تکنسین غیر مجاز، گارانتی دستگاه باطل خواهد شد.

در صورت هرگونه تعمیر و یا تغییر در محل نصب دستگاه توسط عاملی غیر از تکنسین مجاز شرکت، گارانتی دستگاه باطل خواهد شد.

تغییر در نحوه نصب و یا چیدمان دودکش بدون اطلاع و کارشناسی شرکت و توسط عاملی غیر از تکنسین مجاز شرکت باعث ابطال گارانتی خواهد شد.

از بین رفتن و یا مخدوش شدن شماره سریال دستگاه، باعث ابطال گارانتی خواهد شد.

توجه: در هر یک از موارد فوق ابطال گارانتی به صورت برگشت ناپذیر بوده و خسارات وارده به عهده مصرف کننده می باشد و شرکت هیچ گونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

تماس و هماهنگی با مرکز خدمات سراسر کشور (61056-021) و اعلام مشخصات دستگاه و محل نصب آن جهت اعزام تکنسین مجاز شرکت

اگر جواب سوالتان اینجا نیست با ما در میان بگذارید

این فرم تماس غیرفعال است زیرا شما از قبول سرویس Google reCaptcha که لازم است برای اعتبارسنجی پیام‌های ارسالی توسط فرم خودداری کنید امتناع کردید.